واحد تعمیرات تجارت الکترونیک هامون

امروزه دستگاه های Pos یا کارتخوان مهمترین ابزار دریافت پول از مشتریان هستند به همین جهت ایجاد هرگونه مشکل در این دستگاه ها اتفاق ناخوشایندی محسوب می شود و باعث ایجاد مشکلاتی برای فروشنده و خریدار و وقفه در داد و ستد می شود، به همین دلیل یکی از مهمترین دغدغه های شرکت هامون، رفع عیب پوز های ثابت و سیار است. دستگاه های کارتخوان معمولا در اثر ضربه خوردگی، آب خوردگی و یا نوسانات برق (که منجر به سوختگی قطعات برد یا ای سی می شود) نیاز به تعمیرات پیدا می کنند. اگر دستگاهتان روشن نمی شود و دچار شکستگی ظاهری شده است و یا اصطلاحا تمپر شده است ممکن است دچار هر نوع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری باشد.

شرکت تجارت الکترونیک هامون به دو دلیل تعمیرات Pos و کارتخوان را خودش به عهده گرفته:
اول اینکه به اصل و با کیفیت بودن قطعات به کار رفته در حین تعمیرات اطمینان دارد
دوم اینکه مطمئن می شود که قفل های نرم افزاری شکسته نمی شود و امنیت تراکنش های مشتریان به خطر نمی افتد و به عبارتی کلید های امنیتی دستگاه Bypass نمی شود.
در واحد تعمیرات شرکت هامون ماهانه به طور متوسط ۱۰۰۰ دستگاه کارتخوان از انواع مختلف رفع اشکال و تعمیر می شود. دو مولفه ی اصلی در روال کار واحد سرعت و کیفیت است که به طور مستقیم زیر نظر مدیر عامل شرکت فعالیت می کند. هر پوز بعد از رفع اشکال به واحد QC منتقل می شود و تست های نهایی را از سر می گذراند. کل فرایند تعمیرات در این واحد که شامل تعمیرات،کنترل کیفی، بسته بندی و ارسال است به طور متوسط ۴۸ ساعت زمان می برد.
شرکت تجارت الکترونیک هامون به این علت که ارتباط منظم و مستمر با مشتریان و پذیرندگان و ارائه پشتیبانی تخصصی به آنها را وظیفه خود می داند اقلام مصرفی، تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری و نیز به روز رسانی نرم افزار ها در سراسر ایران عرضه می کند. شرکت تجارت الکترونیک هامون بازدید هایی به صورت دوره ای از ابزار های پرداخت برگزار می کند، در رابطه با هر نوع تعمیرات کارشناسان ما آمادگی مشاوره رایگان و عیب یابی دستگاه های شما را دارند و منتظر شما هستند.

انواع خطاهای دستگاه کارتخوان و راه حل های آن

در صورتی که سه بار رمز پذیرنده را اشتباه زده باشید این پیام به هنگام ورود به منوی پذیرنده نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل با پشتیبانی تماس بگیرید. موضوع را همراه با این اطلاعات به پشتیبانی گزارش دهید: شماره پایانه، آدرس، شمـاره تلفن ثابت، شمـاره همراه و سـاعت کاری فروشگـاه.

بعد از قرار دادن سیمکارت موجود درون یک تلفن همراه اطمینان حاصل کنید که خط متصل و سیمکارت اعتبار دارد. در صورتی که تماس برقرار نشد مشکل سیمکارت را رفع کنید. نمایش این پیغام ممکن است به دلیل مشکل باتری دستگاه باشد، اگر شارژ آن کمتر از ۱۵% است دستگاه را شارژ کنید. نکته: سیم کارت را در جای خود قرار دهید. در صورتی که مشکل از سیمکارت و باطری دستگاه نبود، موضوع را همراه با این اطلاعات به پشتیبانی گزارش دهید: شماره پایانه، آدرس، شماره تلفن ثابت، شماره همراه و ساعت کاری فروشگاه.

بعد از آنکه از یکطرفه نبودن خط اطمینان پیدا کردید خط تلفن متصل به کارتخوان را به گوشی تلفن بزنید؛ اگر خط تلفن وصل بود سایر سوکت های ورودی تلفن در پشت دستگاه را امتحان کنید. در صورتی که مشکل رفع نشـد موضوع را همراه با این اطلاعـات به پشتیبانی گـزارش دهید: شمـاره پایانه، آدرس، شماره تلفن ثابت، شماره همراه و سـاعت کاری فروشگـاه.

ابتدا از بودن رول کاغذ دون دستگاه اطمینان حاصل کنید، سپس طرز قرارگـیری صحیح رول کـاغذ درون دستگاه را چک کنید. شیوه صحیح جاگذاری رول کاغذ: مقداری از کاغذ را باز کنید (حدود ۱۰ سانتی متر) موقع بستن در نیازی به عـبور دادن کاغذ از قسمت خاصی نیست. مجددا کارت بکشید و عملکرد دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد موضوع را همراه با این اطلاعـات به پشتیبانی گزارش دهیـد: شماره پایانه، آدرس، شماره تلفـن ثابت، شمـاره همراه و سـاعت کـاری فروشگـاه.

در صورتی که دستگاه ثابت است حتما موضوع را همراه با این اطلاعات به پشتیبانی گـزارش دهید: شماره پایانه، آدرس، شمـاره تلفن ثابت، شماره هـمراه و ساعت کـاری فروشگـاه.

خرابی دستگاه کارتخوان و راه حل آن

 کارت خوان روشن نمی شود: دوشاخه دستگاه را از پریز جدا و مجدد وصل کنید و چک کنید که پریز مورد نظر برق داشته باشد. از پریز تا دستگاه جریان برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکلی در این زمینه وجود ندارد. موارد زیر را کنترل کنید:

  1. دو شاخه به پریز متصل باشد.
  2. کابل برق به آداپتور متصل باشد
  3. فیش آداپتور به دستگاه متصل باشد

در صورتی که دستگاه باز هم روشن نشد مشکل از خود دستگاه یا آداپتور است. موضوع را همراه با اطلاعات ذیل به پشتیبانی گزارش دهید: شماره پایانه، آدرس، شماره تلفن ثابت، شماره همراه و ساعت کاری فروشگاه.